Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

CZOSNEK

Opublikowany 2016/09/10

Włodek KrzyżanowskiWłodek KrzyżanowskiWitam Kochane moje Ludziska po krótkiej przerwie......dzisiaj na specjalne życzenie mojej Szefowej, najbardziej chyba popularna przyprawa, zioło no i do tego jeszcze lek czyli CZOSNEK

Źródło: FBŹródło: FB

 

Czosnek -to nasz wielki sprzymierzeniec w walce z różnymi infekcjami atakującymi nasz biedny organizm, ale nie tylko.

Działanie to zawdzięczamy Allicylinie

 

Jego zalety lecznicze i kulinarne doskonale już znali w starożytności Egipcjanie, Hebrajczycy, Grecy i Rzymianie. Jest kluczowym składnikiem wielu potraw, którym dodaje nie tylko smaku i aromatu, ale i właściwości zdrowotnych.

 
Za jego zapach i walory smakowe oraz dobroczynne działanie odpowiedzialne są lotne związki siarki. Możemy śmiało powiedzieć, że czosnek to duża apteka i lek na wszystko. Mała główka, a duże panaceum lecznicze, ponieważ jego liczne właściwości korzystnie działają na nasz schorowany często organizm.
Czosnek jest bliskim krewnym bardzo  bliskiej  nam cebuli i zawiera spore ilości witamin i soli mineralnych. Czosnek posiada właściwości antybiotyczne, korzystnie wpływa na przemianę materii oraz obniża ciśnienie.  A wiele osób i wśród naszych Czytających chętnie sięgnęłoby po ten specyfik, ale jego specyficzny zapach dla niektórych jest nie do przyjęcia.


Już w zamierzchłych wiekach czyli w starożytnych papirusach, a potem księgach z kulinariami czytamy peany na jego właściwości smakowe i aromatyczne oraz lecznicze.
Czosnek należy spożywać w małych ilościach, no powiedzmy 2 - 3 ząbki dziennie, ale za to systematycznie, w czasie urlopu i pod palmami również.

 

              To nasze małe cudo obniża wysoki poziom cholesterolu. Zewnętrznie jest doskonałym środkiem, który pomoże nam skutecznie usunąć wszelkie odciski i brodawki - miażdżymy kilka ząbków czosnku, przykładamy na narośl i jak możemy to owijamy bandażem, lub zalepiamy plastrem z opatrunkiem. I tak męczymy się kilka dni.
Jego działanie moczopędne, zresztą doskonałe i antybiotyczne jest powszechnie znane, a gdy dodamy jeszcze dużą skuteczność w ochronie naszego systemu immunologicznego otrzymujemy cudowny lek a nie jakieś drogie placebo z apteki. Nie dosyć, że drogie to i często nic nie warte, bo i kosza na śmieci nie uleczy.


A Czosnek proszę bardzo, tani, skuteczny i doskonały w leczeniu infekcji oddechowych takich- jak zapalenie oskrzeli, różne przeziębienia i infekcje dróg moczowych.
Jego działanie antybiotyczne jest znacznie skuteczniejsze niż antybiotyki zakupione w normalnej aptece, które raczej wspomagają walkę chorego organizmu w walce, ale nie usuwają istniejącej infekcji.


Czosnek nie tylko że zwalcza infekcję i robi to bardzo skutecznie, ale również z korzyścią dla nas, pobudza naturalną obronę organizmu czyli jest sprzymierzeńcem naszego systemu immunologicznego.
Wystarczy jak już wcześniej wspomniałem 2 lub 3 ząbki czosnku dziennie, aby być pod stałą ochroną. Taki Przyjaciel to skarb, zawsze pomoże i nic nie chce w zamian.

 
Egipcjanie sadzili czosnek na rozstajach i skrzyżowaniach dróg- jako wiadomy znak przed czarami i ochronę przed demonami.
Starożytni Grecy uważali go za źródło siły fizycznej i dlatego dawali czosnek atletom przed różnymi zawodami, oraz igrzyskami olimpijskimi.  No tam to panował zapaszek, pewnie gorszy, jak że stajni Augiasza.


W średniowiecznej Europie był używany przez biedotę i w kuchni i jako lekarstwo wszystko leczące, stąd też w czasie epidemii dżumy czy cholery używano go od zwalczania tego cholerstwa. Gdy zarażony biedak jeszcze zipał, ledwo ale jeszcze to zakładano mu maseczkę ze zmiażdżonym czosnkiem, żeby dalej nie zarażał, gdyby chciał ucałować swoją ukochaną teściową. J


No i wiadomo wampiry bały się wianuszków czosnku...


Kochani abyśmy zawsze zdrowi byli, co tam „chuch”, wystarczy wachlarz albo można zwalić zapaszek na sąsiada......JEMY CZOSNEK

 
Do miłego Wasz Włodek

 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?