Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PESTKI ARBUZA

Opublikowany 2017/01/24

Witam Kochani,
często kupujemy ten owoc, gdy pokroimy go w duże cząstki, jemy z przyjemnością, po naszej brodzie ścieka jego obfity sok a jedząc wypluwamy czarne pestki a szkoda. Podkreślam CZARNE PESTKI bo w sklepach możemy kupić również arbuzy z brązowymi pestkami i jest podróbka czyli krzyżówka arbuza z dynią. Takie cudo szybciej rośnie i daje większe zbiory. Wymyślili to cypryjscy Turcy.

Czarne pestki z arbuza od dzisiaj, mam taką nadzieję Kochani ze po przeczytaniu tego artykułu już  nie będziemy wypluwać.
Tak Kochani, naszy dzisiejszym bohaterem są CZARNE PESTKI z arbuza, jemy go przeważnie latem bo jest bardzo orzeźwiający i działa chłodzące.
Ale gdy dojdziemy do końca, to przekonamy się że warto sięgnąć po arbuza i w te chłodne dni a nawet powinniśmy.
Czarne pestki pełne są wartości odżywczych, gdy wrzucimy do herbaty albo do innych ciepłych napojów 1 łyżeczkę zmiażdżonych pestek, pomogą one naszemu organizmowi w wielu dolegliwościach i oraz w funkcjonowaniu najważniejszych organów naszego organizmu. Szczególnie w tak trudnym okresie zimowym .

Pestki są wspaniałym i oczywiście naturalnym środkiem moczopędne, pożądanym w usuwaniu nadmiaru płynów, które zalegają tkanki naszego organizmu często zupełnie są zbyteczne.
Herbatki lecznicze ze zmiażdżonych w moździerzu lub ręcznym kuchennym młynku, wysuszonych pestek stosowały nasze prapraprababki od zamierzchłych czasów w usuwaniu groźnych toksyn nagromadzonych w nerkach. Wiedziały też że regularne stosowanie owych pestek są doskonałym środkiem zapobiegającym powstawaniu kamieni nerkowych. Można stosować i teraz ale z umiarem.

Aktywne składniki zawarte w pestkach wspomagają prawidłowe funkcjonowanie całego układu moczowego.
Zapobiegają rozwojowi bakterii w moczu co jest ważne dla nas Cukrzyków, znam to z autopsji i wiem jak jest wtedy nieprzyjemna obecność bakterii w zwisie męskim.
Pestki pomogą nam również skutecznie usunąć z organizmu szkodliwe dla nas metale ciężkie a tym samym normalizują organizm i zmniejszają ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób naszych czasów.
Dzięki temu że obecność pestek w naszym organizmie reguluje gospodarkę wodną oraz utrzymuje na właściwym poziomie zawartą sól.
Jak widzimy spożywanie tego prawie cudownego środka, pomoże nam utrzymać w normie ciśnienie tętnicze.

Sam owoc jest bogaty w Likopen, ale pestki gromadzą w sobie inne bardzo ważne dla nas Przeciwutleniacze jak Cynk i Magnez!!!!
Ich obecność pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu i kontroluje wolne rodniki oraz zapobiega zbyt wcześnie powstającym chorobom stawów i kości.
Pestki arbuza są doskonałym a szczególnie teraz, w okresie zimowym, źródłem
ENERGII
Tak jak i ja, tak i Wy Kochani zawsze wypluwacie te czarne pestki, zajadając samego arbuza ale może po przeczytaniu tych kilkunastu linijek mojego tekstu niektórzy zmienią zdanie.

PROSZE PAMIETAĆ ŻE DECYZJA O TYM CZY BĘDZIEMY JE STOSOWAĆ ZALEŻY TYLKO OD NAD SAMYCH, JA NIKOGO DO NICZEGO NIE NAMAWIAM.
Najlepiej samemu podoświadczać i spróbować ale z umiarem!!!
Znajduje ciekawe moim zdaniem teksty i przybliżamy Wam Kochani aby poznawać to co znamy ale nie zawsze do końca.

Ciekawostką jest że 100 g Arbuza to tylko około 20 kalorii ALE już same pestki w tej samej ilości  czyli też w 100 g to ponad 500 kalorii i chociaż tak wysoka wartość energetyczna pomoże skutecznie pozbyć się Osłabienia i ciągłego Zmęczenia
ALE UWAGA !!!!! 100 g zmiażdżonych pestek do około 20 łyżeczek od herbaty, lepiej zacząć jeżeli już się zdecydujemy od 1małej łyżeczki do herbaty czy innego napoju.

Pestki także zawierają wielonienasycone kwasy tłuszczowe z Omega-3 i Omega-6 które kontrolują w naszym organiźmie poziom trójglicerydów i oczyszczają krwioobig.
Tym samym obniżając ryzyko powstania niedrożnych tętnic, zapobiega poważnym problemom z krążeniem i innymi schorzeniami układu sercowego.

Kochani czytajcie wszyscy zainteresowani, a kto chciałby zastosować, to robi sam dla siebie. Ja zalecam wyłącznie umiar i przemyślaną decyzję.
Na dzisiaj papatki


W kolejnym artykule Hibiskus który ją już piję.
Pozdrawiam Wasz Włodek

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?