Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

SELER

Opublikowany 2017/01/06

Jest smaczny, o barwie zielono - białej i chyba na tym kończy się nasza wiedza na temat naszego bohatera, którym jest SELER.

Włodek KrzyżanowskiWłodek Krzyżanowski
Witam Kochani,

dzisiejszy nasz bohater jest bardzo popularny, Ci z nas którzy kucharzą sami znają go z zestawu znanego od czasów królowej Bony pod nazwą włoszczyzna. Czasami jadamy go też w surówkach. Jest smaczny, o barwie zielono - białej i chyba na tym kończy się nasza wiedza na temat naszego bohatera, którym jest SELER, który swoim właściwościom w 100% dorównuje bardziej znanemu od wieków korzeniowi, którym jest niewątpliwie żeńszeń bo obydwa te korzenie znane są jako naturalny i skuteczny afrodyzjak.

SelerSeler
 
Wzmacnia odporność naszego organizmu, skutecznie poprawia pracę przemęczonych nerek i pęcherza.

Odtruwa organizm z toksyn, jest bardzo często stosowany w kuracjach odchudzających ale powiem szczerze, smażony seler jest dla mnie obrzydliwy.
Regularne stosowanie ale w granicach rozsądku, wyrównuje poziom cukru i tym samym wspomaga nas cukrzyków w leczeniu tej podstępnej i zdradliwej choroby.
 
 
 

Seler w połączeniu z polskim czosnkiem leczy miażdżycę a wywar z zielonych i świeżych liści w połączeniu z mlekiem łagodzi wszelkie infekcje górnych dróg oddechowych.
Liście czyli naziemna część selera jak i jego bialo-kremowa część zawierają 1.5 x więcej witaminy C niż opisywana wcześniej cytryna a mianowicie w 100 gramach cytryny jest 100 ml witaminy C.

Seler zawiera Prowitaminę A, witaminy z grupy B (B1, B2 i PP), sporo witaminy E znanej jako Witaminę Młodości, ponadto jest bogaty w różne pierwiastki, min Potas, Wapń, Cynk, Fosfor, Magnez.
Te składniki Selera dają nam cudowny środek na wzmocnienie naszego organizmu a w szczególności układu nerwowego, działając skutecznie na " spokojność" jak mawiał nasze kresowe prababcie.
Ponadto Seler poprawia trawienie, działa moczopędnie i żółtotwórczo.

Życzę dużo zdrowia Kochani.....
Wasz Włodek
 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?