Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ZDZIWIONY

Opublikowany 2017/01/24

Włodek KrzyżanowskiWłodek KrzyżanowskiPewien Czytelnik napisał do nas że SELER JEST TRUJĄCY !!!!!! Różne rzeczy już słyszałem tak głupie jak i mądre. Ale stwierdzić że warzywo to jest trujące, brzmi to raczej absurdalnie. No chyba że ktoś spożyje to w bardzo ale to bardzo dużej ilości.


Seler afrodyzjakSeler afrodyzjakPrzecież prawdą jest że wszystko co w nadmiarze SZKODZI, roślina czy zioło ma swoją granicę.......Jedno można zjeść w większej ilości ale bez przesady, inne trzeba czasem ograniczyć się do kilku kropel.

A seler (Apium graveolens) będąc korzeniem znajduje się w prawie każdej zupie dzięki królowej Bonie a nie doceniane przez wiele osób liście to cudowny zielarski surowiec leczniczy.
Korzeń selera pod względem swoich właściwości porównywalny jest do korzenia znanego pod nazwą żeń - szeń i też jest uznawany za afrodyzjak!!!!!!

Liście zawierają mnóstwo minerałów bardzo przydatnych w układzie krwionośnych. Zamiast sięgać po tabletki od nadciśnienia, warto w sałatkach dorzucić trochę liści.
Wegetarianie i Weganie na całym świecie tworzą z korzenia selera ryby i inne potrawy, które zastępują im mięso.
 
Większość sałatek jarzynowych zawiera seler, a włoszczyzna bez selera to już nie włoszczyzna. Seler odchudza.
Pytam więc Was Kochani czy seler jest trujący.
Albo zjadł Pan za dużo albo najadł się szaleni, rośliną z selerowatych albo już naprawdę nie wiem.
Pozdrawiam Wasz Włodek

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?