Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Artyści w biznesie

EWA ZŁOTOWSKA: WIERZĘ W MAGIĘ KAMIENI

Opublikowany 2017/12/14

z EWĄ ZŁOTOWSKA
rozmawiała TERESA GAŁCZYŃSKA
FOT.www.fakt.plz EWĄ ZŁOTOWSKA rozmawiała TERESA GAŁCZYŃSKA FOT.www.fakt.plAktorka, reżyser, związana z estrada i dubbingiem, autorka książki „największe miłości świata”/ 2004/ poświęconej swoim ukochanym czworonogom.  Prywatnie związana była z niedawno zamrłym- aktorem Markiem Frąckowiakiem. Od kilku lat jeździ ze spektaklem E. Jodłowskiej  „Klimakterium”, czyta audiobooki i jak mówi – od czasu do czasu- grywa w serialach: Na dobre i na złe, Daleko od noszy,  Plebania ostatnio w filmie, Instynkt. Głównie robi wszystko, aby mieć  trochę czasu dla siebie,  szczególnie, że lato jest krótkie. Co jakiś czas wpada też w „manię zbieractwa”.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ELŻBIETA JAROSIK: Byłam uparta i niesforna

Opublikowany 2017/12/01


z ELŻBIETĄ JAROSIK
rozmawia Teresa Gałczyńska
FOTO: Wikipediaz ELŻBIETĄ JAROSIK rozmawia Teresa Gałczyńska FOTO: WikipediaDelikatna, subtelna jak to zodiakalna Ryba, ale kiedy trzeba potrafi pokazać pazurki. Już w dzieciństwie pięknie śpiewała, tańczyła, ale też zawsze wiedziała, ze zostanie aktorką. Zagrała w serialach: „Warto kochać” i w Niani”- gdzie przeistoczyła się rolę matkę Frani oraz min: w filmach „Podróż”, „Palimpsest” i „Fundacja”.

-

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

EDWARD HULEWICZ; ZA ZDROWIE PAN

Opublikowany 2017/11/24

wysłuchała Teresa Gałczyńska fot autorawysłuchała Teresa Gałczyńska fot autoraBył to bardzo trudny dla mnie okres, rozwód, tułanie się po wynajmowanych mieszkaniach, coraz bardziej topniejące zasoby odłożone na czarną godzinę, niepokojący brak propozycji pracy i jakaś pustka wokół mnie wytworzona „polityką izolacji” mojej byłej. Wszystkie te okoliczności powodują, że nieuchronnie pojawia się mój wierny prześladowca - depresja, dla której ten „entourage”, to pożywka wymarzona. Nie wychodzę z domu, od czasu do czasu, acz niechętnie zwlekam się jedynie, bo pojawia się jakaś propozycja zagrania koncertu i resztki nie tyle odpowiedzialności co perspektywa śmierci głodowej podnosi mnie, wpycha do samochodu i niemal bezwiednie każe robić to co podświadomość dyktuje.


Przeczytaj pozostałą część wpisu »

KRYSTYNA GIŻOWSKA: JA MUSZĘ DO KRYCHY

Opublikowany 2017/10/10


z Krystyną Giżowską
rozmawiała Teresa Gałczyńska
Foto. E. Piotrowskiz Krystyną Giżowską rozmawiała Teresa Gałczyńska Foto. E. PiotrowskiDo dziś na jej koncerty przychodzą tłumy fanów, a żadne z recitali nie może się odbyć bez hitu NIE BYŁO CIEBIE TYLE lat, który stał się wizytówką piosenkarki. Piosenka powstała na początku alt 80-tych i została napisana dla kogoś innego. Ale, ze w Polsce trwał wówczas stan wojenny, a w refrenie pojawiały się słowa o rozmowie przez telefon, które w tym czasie były kontrolowane- mimo gotowego aranżu cenzura wstrzymała nagranie. Jakiś czas później tę samą piosenkę, ale już z innym tekstem pokazał młodziutkiej piosenkarce kompozytor, z którym współpracowała. Krystyna Giżowska nagrywała właśnie program z Asocjacją Hahaw, a następnego dnia miała wylecieć na półroczną trasę koncertową po Japonii. W przerwie, więc między jednym a drugim nagraniem telewizyjnym weszła do studia i czytając tekst z kartki nagrała Nie było ciebie tyle lat.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Andrzej Precigs: CIESZĘ SIĘ, ŻE JESTEM DZIADKIEK

Opublikowany 2017/10/07


z ANDRZEJEM PRECIGSEM
rozmawiała TERESA GAŁCZYŃSKAz ANDRZEJEM PRECIGSEM rozmawiała TERESA GAŁCZYŃSKAPamiętny - Hrabia Różyc z ‘Nad Niemnem”, Władyś z „Cudzoziemki”|, Senator Makowski z „Gier ulicznych”. Aktor teatralny, filmowy, reżyser dubbingu, członek Zarządu ZASP, Prezes Fundacji Przyjaciół Artystów Weteranów w Skolimowie. W 1972 r. Ukończył wydział aktorski w PWSFTviT w Łodzi. W tym samym roku zadebiutował na scenie Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. W swojej karierze aktorskiej był związany z wieloma teatrami: im S. Jaracza w Łodzi, Reduta, Polski, Na Targówku, Powszechny, Nowy w Warszawie. Od debiutu filmowego w 1971 r. niemal co roku widzowie mogą podziwiać jego kreacje na szklanym ekranie, a jego bohaterowie są bardzo wyraziści: - Janusz Stolarczyk-/ Pensjonat pod różą/, Profesor Deptuła/ Klan/, Zbigniew Filarski/ M jak miłość/ oraz najnowszym serialu” Przyjaciółki”, gdzie gra męża Ewy Kasprzyk- prawnika, zięcia jednej z głównych bohaterek.


 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?