Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

PLAMY

Opublikowany 2017/05/28

Włodek KrzyżanowskiWłodek KrzyżanowskiWitam moje Kochane, wiadomo jakie jest nasze codzienne życie, ile przynosi nam niespodzianek każdego dnia. Ubieramy się starannie, dbając często o każdy szczegół ale życie jak to to życie, potrafi spłatać nam nieprzewidziane i czasem nieprzyjemne zdarzenie.

Artykuły spożywcze, napoje i inne różne płyny, które używamy na co dzień w kuchni, czy łazience lub w innych pomieszczeniach mogą mieć czasem przez przypadek bardzo bliski kontakt z naszymi ubraniami czy tkaninami typu no obrusy, serwety, firanki itd itd.

  

Biegniemy wtedy do najbliższego sklepu i szukamy cudownego środka który w cudowny sposób usunie nasze brzydkie plamy.
Często zakupiony artykuł wyczyści przede wszystkim nasz portfel a uporczywe plamy pozostaną. Najbardziej nam jest szkoda gdy plama zagości na naszej ulubionej garsonce czy tkaninie z której uszyty jest ulubiony obrus po naszej babci.

Plamki i plamy które nie zostaną w miarę szybko usunięte, pozostaną tam gdzie zagościły a nasza ulubiona rzecz czy ciuch, trafią do jakiegoś kartonu czy ciemnego konta konta.
Środek chemiczny na wszystko przeważnie nam nie pomoże, a przecież Matka Natura obdarzyła nas wieloma środkami, które znajdują się w zasięgu ręki, tylko brać i korzystać.
Już nasze prababki korzystały z poniższych cudów natury bo nie miały innego wyjścia, to może i nam warto skorzystać z tych domowych sposobów na usuwanie uporczywych plam.

Spożywamy teraz często Czerwone Wino a ono niestety zostawia trudno usuwalne plamy a oto i domowy sposób:
Posypujemy szczodrze plamę miałką solą i zamaczamy w zimnej, prawie lodowatej wodzie przez 30 minut, natomiast plamy z Białego Wina, przecieramy czystym alkoholem np. wódką a potem ciepłą wodą.
OWOCE:
1. gdy plama jest jeszcze świeża lejemy na nią wrzątku aż plama zniknie
2. nacieramy porządnie plamy miałką solą, połówką cytryny lub kwaśnym mlekiem.... następnie płuczemy w zimnej wodzie, namaczamy (niestety w proszku lub płynie do prania) a na koniec pierzemy w gorącej wodzie.
DŁUGOPIS: gdy plamy są jeszcze w miarę świeże namaczamy je w kwaśnym mleku a następnie robimy przepustkę w ciepłej wodzie; gdy zaś plamy już trochę przeżarły naszą tkaninę, spróbujmy je usunąć z naturalnym 100% sokiem z cytryny lub roztworem z 10% kwasku cytrynowego...
HERBATA, najlepiej polać plamy sokiem z cytryny ale tylko 100% i obficie spłukujemy letnią wodą.
MASŁO, MASEŁKO, pierzemy w gorącej wodzie z dodatkiem mydlin z szarego mydła LUB posypujemy skrobią ziemniaczaną a następnie małą szczoteczką, może być do zębów czyścimy naszą uporczywą plamę...
TRAWA....czyli temat na czasie.....czyścimy w roztworze wódki czystej (najwyżej wypijemy drinka mniej) z dodatkiem soli i soli a następnie pierzemy.
Mój ulubiony SZPINAK....pocieramy energicznie plamy, rozkrojonym, surowym ziemniakiem a następnie spłukujemy ciepłą wodą
PLEŚŃ usuniemy namoczoną w wodzie utleniononej gąbkę/gałganek

Jest wiele innych przykładów, to jest tylko kropla w morzu potrzeb ale pamiętajmy​ Natura chce nam pomagać i sama prosi abyśmy więcej już Jej nie zatruwali.
Do miłego moi Kochani
Wasz Włodek

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?