Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

SYPIALNIA

Opublikowany 2017/04/24

Włodek KrzyżanowskiWłodek KrzyżanowskiWitam Kochani,
nasze pokoje wypełnione nawet najpiękniejszymi przedmiotami są jak sale muzealne sztuki współczesnej albo pełnych starych bibelotów, puste i zimne ale gdy dodamy do nich odpowiednio dobrane rośliny pokojowe, naszym mieszkaniom nadajemy niesamowity klimat i atmosferę a ponadto rośliny emitują dobroczynne promieniowanie i korzystnie wpływają na nasze samopoczucie.


Szczególnym miejscem w naszym życiu jest właśnie sypialnia gdzie średnio spędzamy 1/3 życia. I ta nasza przestrzeń sypialna jest przecież bardzo ważna dla naszego zdrowia.
Wiemy że na nasz sen wpływa cisza i oczywiście wygodne łóżko ale to nie tak do końca, naszym sprzymierzeńcem w dotlenieniu sypialni są odpowiednio dobrane rośliny. I wtedy po spełnieniu tych wszystkich warunków, rano wstaniemy wypoczęci i optymistycznie nastawieni do otaczającego nas świata a i uśmiech będzie częściej gościł na naszej twarzy.Pamiętajmy żeby wybrać odpowiednie gatunki, które w nocy wydzielają tlen a pobierają szkodliwy dwutlenek węgla. Niektóre kwiaty nawilżają powietrze i pochłaniają szkodliwe substancje, zapach innych odmian poprawia samopoczucie.
Pamiętajmy jednak żeby sypialni nie zmienić w oranżerię czyli nie przesadzajmy z ilością i różnorodnością roślin. Wybierzmy na spokojnie kilka niezbyt dużych roślin, kierując się naszymi radami.

Rośliny Nawilżające to Bluszcz Pospolity, Papirus ( Cibora zmienna) oraz Begonia Królewska.
Najbardziej popularną rośliną w naszych mieszkaniach jest niewymagający zbyt dużej pielęgnacji Bluszcz Pospolity, rośliną znana nam od zawsze

Rośliny które Dotlenią naszą sypialnie to przede wszystkim Aloes, Storczyk, Skrzydłokwiat, oraz czerwono-różowy Grudnik.
Piękne kwiaty storczyków nie tylko ozdobią naszą sypialnię ale także skutecznie usuną obecny w powietrzu alkohol, aceton, formaldehyd oraz chloroform.

Kolejnymi roślinami które tym razem Oczyszczają powietrze w naszej sypialni to Geranium, Skrzydłokwiat, Paprocie, Trawka czyli Zielistka Sternberga.
To ostatnia jest idealnym filtrem wszechobecnego benzenu oraz tlenku węgla czyli groźnego dla naszego życia, czadu.

I na sam koniec unikajmy w naszej sypialni: Krotonu, Hiacynta, Prymulki, Konwalii, Kalii, Fiołka Afrykańskiego, Oleandrów oraz Hortensji...... Kwiaty silnie pachnące mogą wywołać u nas różne nieprzyjemne dla nas alergie.

Pamiętajmy Kochani że nasza sypialnia to miejsce bardzo wyjątkowe i również ważne dla naszego samopoczucia  i przede wszystkim zdrowia, które mamy jedno.
Życzę wszystkiego dobrego
Wasz Włodek

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?