Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

WITAMINY

Opublikowany 2017/05/01

Włodek KrzyżanowskiWłodek KrzyżanowskiWitam Kochani,
często słyszymy jak to jedna Pani drugiej Pani zachwala to coś........ Ach proszę Pani, siostra kuzynki ze strony szwagra męża po zażyciu tego cuda tak obrosła że wygląda hahahahaha jak nasz czworonożny pupil. A już na poważnie niejednokrotnie słuchamy naszych sąsiadów że kupili takie cuda że im oczy wyszły z orbit przy kasie, no ale cóż jak pomogło tej pani w szarym płaszczyku, co idzie drugą stroną to i każdemu musi pomóc.Tak więc kupujemy więcej i więcej, potem opakowania zalegają nam szafki, kończy się termin ważności, wyrzucamy ale przeważnie zaraz kupujemy nowe i kółko się zamyka.

A najgorsze w tym wszystkim jest to że większość z nas nie czyta co tam jest napisane,
a jakbyś Zosiu i Marysiu, Czesiu i Zdzisiu  trochę poczytali co tam producent napisał to już nigdy więcej WITAMIN lub tzw Witamin w formie tabletek, kapsułek z dodatkiem chemii czyli sztucznych odpowiedników w już nie kupicie bo.......
IDZIE WIOSNA a wraz Nią CAŁE KOSZE WITAMIN ale uważajmy od kogo kupujemy bo i tutaj niektórzy producenci to tylko producenci.

Witaminy i minerały zawarte w naszych świeżych warzywach i owocach, które nie tylko lepiej smakują ale znacznie lepiej wchłania je nasz organizm niż te często nic nie warte sztuczne zamienniki.
A teraz trochę przykładów:

 Najbardziej chyba popularna WITAMINA C która bardzo wzmacnia odporność naszego umęczonego organizmu oraz ciekawostka dla młodych Mam gdy ich pociechy upadają. Witamina C zapobiega powstawaniu siniaków i wszelkich krwotoków.
A teraz kilka przykładów gdzie znajdziemy najwięcej.                  Witamina C:
Warzywa - kapusta kiszona, papryka, pomidory, szpinak, brokuły, sałata, ziemniaki, pietruszka, brokuły, kabaczki......
Owoce - czerwona porzeczka, maliny, truskawki, kiwi i niewielkie ilości wbrew opiniom owoce cytrusowe

WITAMINY Z GRUPY B:
B1 - drożdże, fasola, groch, orzechy, zboża
B2 - jarzyny, mleko, jaja, wątroba, białe mięsa
B3 - żółtka jajek, jarzyny, wątroba
B6 - sałata, papryka, otręby seler, drożdże
Witaminy z tej Grupy korzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie naszego układu nerwowego, dostarczają energię i komórkom naszego organizmu a Wit. B2, 3 i 6 stosuje się powszechnie min w leczeniu błon śluzowych i większości zmian skórnych

WITAMINA E nazywana witaminą młodości, odpowiada za prawidłową pracę mięśni naszego organizmu, korzystnie wpływa na przemianę materii oraz zapobiega miażdżycy i nowotworom.
Witaminę E znajdziemy przede wszystkim w :
mleku, jajach, serach białych i źółtych, ziarnach zbóż no i przede wszystkim w OLEJU Z KIEŁKÓW PSZENICY

WITAMINA A królowa Oczu i króluje nam w morelach, śliwkach, jajach, wątrobie, mleku, tranie, szpinaku, natce pietruszki, pomidorze, szczawiu, brzoskwiniach, marchewce oraz w sałacie.
A co nam daje spożywanie Witaminy A - służy w prawidłowym funkcjonowaniu oczu, przyspiesza gojenie ran, jest odpowiedzialna za prawidłowy stan naszej skóry i błon śluzowych

I na koniec jeszcze jedna WITAMINA, tak wiem że nie wszystkie ale przybliżyłem te najbardziej popularne i które służą nam codziennie.

WITAMINA K, znajdziemy ją w kapuście przede wszystkim w białej, szpinaku, kwiatach kalafiora, pięknych polskich pomidorach a najwięcej w malinowych, ziemniakach, orzechach włoskich, zbożach i POLSKICH TRUSKAWKACH
Jej obecność w naszym organiźmie odpowiada za cały proces krzepnięcia krwi ale jest również niezbędna przy prawidłowej pracy mięśni.

Tak więc Kochani jedzmy ile kto może ale bez przesady, świeże i zdrowe polskie produkty dla zdrowotności naszego zmęczonego ciała bo żyjemy w takich czasach że sami prowadzimy doświadczenia na swoim organiźmie i tylko sobie robimy krzywdę.

Proszę uważajcie na Siebie
Wasz Włodek

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?