Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Rocznica urodzin Marszałka Józefa Piłsudskiego

Opublikowany 2017/12/02

Właśnie dzisiaj 5 grudnia 1867 roku, w Żułowie pod Wilnem urodził Józef Klemens Piłsudski. Zmarł 12 maja 1935 r. w Warszawie.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

POLOWANIE NA MATKĘ

Opublikowany 2017/11/24

 

Monika Rogozińska

Polowanie na Matkę

 

Dostałam niespodziewanie od Ojców Paulinów zaproszenie do zmierzenia się z Górą Gór: Jasną Górą. Podjęłam wyzwanie. Praca nad „Polowaniem na Matkę” okazała się najtrudniejszą i najpiękniejszą moją podróżą.

 

 

 

 

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

SDP- PIŁSUDSKI-ROGOZIŃKA

Opublikowany 2017/11/07

Stowarzyszenie DZIENNIKARZY POLSKICH prezentuje prawdziwe perełki wydawnicze....

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ SDP-CMWP

Opublikowany 2017/11/03

NEWSLETTER CMWP SDP nr 4

Koleżanki i Koledzy !


przesyłam Wam sprawozdanie z działań CMWP SDP w październiku 2017. W tym miesiącu po raz pierwszy reprezentowałam CMWP SDP na międzynarodowej konferencji European Centre for Press &Media Freedom w Lipsku. Zabrałam głos w dyskusji przypominając w swoim wystąpieniu o niesprawiedliwej dla Polski zmianie statusu z kraju o mediach wolnych na częściowo wolne, co stało się w czerwcu i co oprotestowaliśmy w lipcu b.r. Wstępna koncepcja unowocześnienia strony internetowej CMWP SDP jest opracowana, ale ze względu na odbywający się w nadchodzącym miesiącu Zjazd Walny SDP i wydatki z nim związane jej uruchomienie musiało zostać przełożone na później. Więcej informacji w sprawozdaniu. Do zobaczenia 18 listopada na Zjeździe w Kazimierzu !

Pozdrawiam 
dr Jolanta Hajdasz 
dyr. CMWP SDP

Działania CMWP SDP 1.10.17 – 31.10.17

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

ZADUSZKI

Opublikowany 2017/10/28

FOTOFOLIAFOTOFOLIAZaduszki, Dzień Zaduszny lub Święto Zmarłych[1], właściwie Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (łac. Commemoratio Omnium Fidelium Defunctorum) – w Kościołach łacińskich obchód liturgiczny poświęcony zmarłym, przypadający corocznie na dzień 2 listopada, treściowo połączony z poprzedzającą go uroczystością Wszystkich Świętych. Zaduszki zbiegają się zazwyczaj z ludowymi uroczystościami ku czci zmarłych, wywodzącymi się z wierzeń pogańskich lub obrzędowości przedchrześcijańskiej.
W doktrynie Kościoła katolickiego Dzień Zaduszny jest wyrazem przekonania o obcowaniu świętych, zmartwychwstaniu ciał, życiu wiecznym oraz skuteczności modlitwy wstawienniczej. W Kościołach wschodnich podobne obchody odbywają się kilkukrotnie w ciągu roku, przede wszystkim w okresie Wielkanocy.

Przeczytaj pozostałą część wpisu »

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?