Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ROK BŁOGOSŁAWIONEGO HONORATA KOŹMIŃSKIEGO

Opublikowany 2017/09/27

Informacja SDPInformacja SDP„Ocknij się ziemio Polska, dolino łez i cierpień, kraju pokuty i doświadczeń, starodawne Królestwo Przenajświętszej Matki Zbawiciela, a oglądaj te cuda, które ona miłosierna twoja Królowa zapomniana od Ciebie, lecz niezapominająca o tobie, na krańcach dawnych granic twoich ku twej pociesze okazała. Obudź się ludu Lechicki, bogobojny i religijny, narodzie rdzennie katolicki, wierny sługo Kościoła z poświęceniem własnych interesów służący sprawie Jego. (…) Byłeś niegdyś dzielnym zapaśnikiem i bohaterskim rycerzem, dziś musisz być pokutnikiem wielkim, byłeś niegdyś przedmurzem Chrześcijaństwa, o które na próżno szczerbiły się miecze pogańskie, dziś masz być przedmurzem jego duchowym, o które ma się odbić zarówno prześladowanie otwartych nieprzyjaciół Kościoła jak obojętność z niedowiarstwem i zwątpieniem oziębłych i niewiernych synów Jego.” fragment książki bł. o. Honorata Koźmińskiego "Przesłanie z Gietrzwałdu. Chwała Jezusowi poprzez Maryję Niepokalanie Poczętą".

 

 7 października 2017 r. (sobota) godz. 17.00, Bazylika św. Krzyża w Warszawie Wieczór z bł. Honoratem Koźmińskim

„Zbliżam się K’Tobie” Jazzowe medytacje o Krzyżu i Tajemnicy Zbawienia.

 

Serdecznie zapraszamy na premierę książki bł. o. Honorata Koźmińskiego pt. "Przesłanie z Gietrzwałdu. Chwała Jezusowi poprzez Maryję Niepokalanie Poczętą" połączoną z otwarciem wystawy: "Bł. Honorat Koźmiński, kapucyn 1829-1916 - zakonnik, kapłan, patriota, pedagog, pisarz, założyciel zgromadzeń".

2 października 2017 r. godz. 18.00 Muzeum Archidiecezji Warszawskiej ul. Dziekania 1

Udział w rozmowie o Błogosławionym Honoracie Koźmińskim wezmą:

· prof. Wiesław Wysocki - historyk, Kierownik Katedry Historii XIX i XX wieku UKSW;

· o. Gabriel Bartoszewski OFM Cap – autor artykułu nt rękopisu Ojca Honorata
o objawieniach w Gietrzwałdzie, zamieszczonego w Studiach Warmińskich z 1977 r.;

· br Grzegorz Filipiuk OFM Cap - koordynator obchodów roku błogosławionego o. Honorata;

spotkanie poprowadzi Marek Zając.

Książka, która czekała na wydanie ponad 100 lat!

Błogosławiony, który, tak jak objawienia w Gietrzwałdzie, przypomina po wieku o swoim istnieniu i wielkich dziełach, jakich dokonał. Dlaczego po 100 latach od odzyskania Niepodległości tak mało wiemy o tym niesamowitym człowieku, pedagogu, patriocie, kapłanie, zakonniku, którego słowa, napisane w ubiegłym wieku, są i dziś niezwykle aktualne.
Pracując w klasztorze warszawskim przez 12 lat, zapisał się w jego historii jako wspaniały kaznodzieja, pedagog, reorganizator Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego i krzewiciel róż różańcowych oraz kierownik duchowy. W odpowiedzi na zakaz przyjmowania kandydatów do zakonów, sam zamknięty i inwigilowany w klasztorze w Zakroczymiu, założył ponad 20 ukrytych zgromadzeń zakonnych, bezhabitowych, których zadaniem było apostolstwo w różnych środowiskach społecznych w celu przeciwstawieniu się demoralizacji, rusyfikacji i walce z Kościołem katolickim. Więzień Cytadeli jako student, w czasie powstania styczniowego, razem z innymi kapucynami, posługiwał tam, przygotowując na śmierć skazańców i towarzysząc im w ostatniej drodze. Wierny orędownik i sługa Najświętszej Maryi Panny.

„Przesłanie z Gietrzwałdu” to nigdy wcześniej niepublikowany tekst o. Honorata Koźmińskiego, duchowy komentarz do jednego z siedmiu najważniejszych, uznanych przez Kościół objawień maryjnych. Ojciec Honorat – pomimo permanentnej inwigilacji i internowania w klasztorze – zamierzał szeroko rozpowszechnić wśród rodaków gietrzwałdzkie orędzie Matki Bożej. Błogosławiony uznał objawienia za szczególny znak Boży dla całego narodu polskiego i wyznaczenie misji dziejowej dla Polaków.

Więcej informacji w załączonym opisie.

Przy okazji, zapraszamy również na kolejne wydarzenia w okazji Roku bł. Honorata Koźmińskiego, 7 października 2017 r. (sobota) godz. 17.00, Bazylika św. Krzyża w Warszawie Wieczór z bł. Honoratem Koźmińskim „Zbliżam się K’Tobie” Jazzowe medytacje o Krzyżu i Tajemnicy Zbawienia.

 

Anna Śmigielska

 

tel. kom.: 535 977 115

e-mail: marketing@wydawnictwofronda.pl

Fronda PL Sp. z o.o.
ul. Łopuszańska 32, 02-220 Warszawa
tel.:+48 22 877-37-35, fax.: +48 22 877-37-34

web: www.wydawnictwofronda.pl
www.facebook.com/FrondaWydawnictwo

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?