Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Andrzej Domagalski, Leszek Kwiatkowski: Kabaret w Polsce 1950-2000

Opublikowany 2015/10/26

Mało kto odważyłby się na to, aby podjąć tak desperacką próbę opisania historii kabaretów od czasów 5 lat po II wojnie światowej niemal do chwili obecnej, a ukaże się- jak zapowiedzieli autorzy również część II. To niewątpliwie było zadanie karkołomne, więc tym większy szacunek i podziw dla autorów.

 

KABARET W POLSCE 1950-2000 - to właściwie nie książka, a encyklopedia kabaretu. Wprowadza bowiem czytelnika również w arkana tamtych czasów, a więc historii, jaka im towarzyszyła. Widać już po pierwszych fragmentach, że zgromadzony tu materiał jest  poparty solidną dokumentacją, i jak przyznają sami autorzy nie było to łatwe zadanie, bo niejednokrotnie dokumenty, do których musieli dotrzeć były zaledwie szczątkowe.

 

Andrzej Domagalski, fot. kabaretwpolsce.plAndrzej Domagalski, fot. kabaretwpolsce.plLeszek Kwiatkowski, fot. kabaretwpolsce.plLeszek Kwiatkowski, fot. kabaretwpolsce.plNie dziwi mnie również, że - Pan Andrzej Domagalski (min: szef Karkowskiej ROTUNDY, inicjator Jazz Juniors) i współautor, wydawca

oraz pomysłodawca książki  Pan Leszek Kwiatkowski (reżyser estradowy, producent teatralny i muzyczny) zadedykowali swoje dzieło własnym dzieciom, które mając tak znanych ojców i tak pewnie  znają już tę historię na pamięć.

 

Jednak dla szczególnie ludzi młodych - to informacje nieocenione.
Dzisiejsza młodzież, a także niektóre osoby z pokolenia średniego kompletnie nie mają pojęcia kim była np. Olga Lipińska czy kabaret Pinezka. Nie słyszeli o Gozdawie i Stępniu twórcach warszawskiego Teatru „Syrena”, w którym pracowałam 6 lat, skoro nie wiedzą - kto jest aktualnym dyrektorem teatru.

 

Wśród artystów znajdują się nazwiska, które już prezentował ŚWIAT WEDŁUG TESS’y, tym przyjemniej było nam dowiedzieć się więcej o artystach, z którymi osobiście przeprowadzałam wywiady lub, z którymi miałam zaszczyt występować na scenach estradowych i teatralnych.

 

Nie pozostaje mi nic innego, jak w imieniu swoim i całej redakcji pogratulować sukcesu wydawniczego, bo włożyliście w to PANOWIE – mówiąc kolokwialnie- kawał dobrej roboty.

Z pełną odpowiedzialnością i szacunkiem dla autorów polecam WAM KOCHANI tę BEZCENNĄ  książkę.

 

 

Teresa Gałczyńska

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?