Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

ARTYSTYCZNY BAZAR RÓŻYCKIEGO

Opublikowany 2016/08/29

Recenzja nie jest moją najsilniejszą stroną dziennikarskiego rzemiosła.

Zresztą i  to rzemiosło i słowa prawie nic już nie znaczą. Nie mówiąc o czytaniu książek.

 

Ta książka jest jednak wyjątkowa, choć jej podobnych ukazało się już chyba tysiące.

I nie dlatego, że współpracuję z MARKIEM RÓŻYCKIM Jr. i nie dlatego, że dostałam do niej piękną dedykację.

 

 

Jest wyjątkowa, ponieważ autor jest wyjątkowym pisarzem i w sposób sobie absolutnie wyjątkowy traktuje każdego ze swoich rozmówców niezależnie czy jest to Andrzej Rosiewicz, Beata Tyszkiewicz, Janusz Gajos czy Viletta Villas, która stała się już ikoną polskiej estrady.

Zresztą jako dziennikarka specjalizująca się właśnie  w wywiadach wiem doskonale, że niejednokrotnie to my dziennikarze musimy udawać, że nasza wiedza jest na poziomie rozmówcy, bo w przeciwnym razie on nie otworzy się przed nami, a może wręcz się wystraszyć. Zapewne tak by się stało podczas rozmowy z Panią Violettą, z która pracowałam w Teatrze Syrena w Warszawie i która, - nie pomniejszając jej talentu i  fenomenalnego głosu- nie grzeszyła intelektem i praktycznie każde słowo mogło ją urazić. Nie darzyła zresztą ludzi zaufaniem … Nie bez powodu. Wiele osób ją naprawdę skrzywdziło. Tym większe uznanie dla Marka, że pewnym sposobem…… i wrodzonym wdziękiem udało się Jemu uzyskać zamierzony efekt.

 

 

Ale ARTYSTYCZNY BAZAR RÓŻYCKIEGO- to nie tylko wywiady.

To również znakomite felietony, w których dopiero widać pasję dziennikarską, znakomite pióro i prawdziwą charyzmę Marka Juniora. Większość z tych… to NASI WIELCY, którzy niestety już odeszli i odżyli na nowo dzięki prawdziwej poezji wymowy na ich temat piórem Marka.

    I w tym rozdziale widzimy także niezwykłą różnorodność min: Żeromski. Niemczyk, Ładysz, Wysocki, Kwiatkowska, Leśmian, Fredro, Kydryński po Pana Wicherka i Marka Kotańskiego.

Trzecie zdjęcie tył czyli biografia Rożyckiego

  

I wprawdzie to cegła…., ogromny zasób wiadomości czyta się ją jednym tchem. Duże gratulacje dla WYDAWCY- RAFAŁA BRZEZIŃSKIEGO

To prawdziwy bestseller na dzisiejsze czasy i każdy powinien go mieć.

Zapraszamy zatem do bazarku… na stronę

 

http://rafalbrzezinski.info/?product=artystyczny-bazar-rozyckiego

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?