Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Janina Zającówna: Czerwony płomień Sebastiana

Opublikowany 2015/12/20

Czy miłość jest w stanie pokonać wszelkie przeszkody?

Stefan i Iga wierzą, że tak. My też wierzymy….

Bohaterowie powieści chcą żyć normalnie, jednak koniec lat 60- tych w Polsce i początek 70. W Izraelu to czasy, w których historia nie pozwoli na beztroskie życie.

 

CZERWONY PŁOMIEŃ SEBASTIANA to opowieść o miłości,  wolności, ale też…. skomplikowanych stosunkach polsko- żydowskich.

Foto Zającówny

 

Janeczkę- bo znamy się już wiele lat- poznałam w 1998 roku. Już wtedy była autorką poczytnych obyczajowych i psychologicznych powieści m.in.: Mój wieli dzień, czyli Kochankowie mojej mamy- na podstawie której powstał później film Radosława Piwowarskiego z Krystyną Jandą w roli głównej, za który autorka na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 1986 r. dostała nagrodę główną za scenariusz.

 

Napisała zreztą ponad 20 powieści, z których na szczególną uwagę zasługują: Skończyło się lato, Dom schadzek, Zemsta jest rozkoszą bogów.

Jest również autorką sztuk teatralnych: Dziś są moje zaręczyny, Gry miłosne, Z soboty na niedzielę.

 

Janina Zającówna z w mężem Bronisławem TrońskimJanina Zającówna z w mężem Bronisławem TrońskimPrywatnie urocza i skromna była żoną dziennikarza Bronisława Trońskiego. Oboje mieli artystyczne dusze. Kochali ludzi i spotkania towarzyskie. Bronek pełnił wtedy honory domu. Janka honory gospodyni, bo świetnie gotowała. Zadziwiała dodatkowo gościnnością. Wszystkie święta Bożego Narodzenia spędzali w domu ZAIK-u w Sopocie. Ten czas chcieli mieć tylko i wyłącznie dla siebie. Po śmierci męża Janeczka jeździ tam nadal, ale już samotnie.

 

***

 

 

Z jej wszystkich powieści chyba właśnie CZERWONY PŁOMIEŃ SEBASTIANA spodobał mi się najbardziej i serdecznie Wam go polecam. Niestety teraz już chyba tylko do dostania w antykwariatach.

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?