Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe

Opublikowany 2016/09/10

Autorem książki jest prawnik Andrzej Ceglarski i jest to jego debiut na rynku książki historycznej.

Andrzej CeglarskiAndrzej Ceglarski Andrzej Ceglarski i jego książka „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe” (Bellona SA, Warszawa 2016).

 

 

***

 

Zapraszamy do lektury!

 

 

 ***

 

 

 

 

     Główny bohater książki generał Włodzimierz Ostoja-Zagórski to postać niezwykła. Erudyta, poliglota, bohater licznych pojedynków, miłośnik i propagator rozwoju techniki wojskowej (w tym lotnictwa), ale zarazem człowiek porywczy i wielkiej, niepohamowanej ambicji.

 

Odegrał w latach Wielkiej Wojny i pierwszych latach kształtowania Polski niepodległej ogromną rolę. W książce przybliżona zostaje postać generała, choć nie jest to biografia. Istotą publikacji jest zmierzenie się z fascynującą historyczną zagadką.

 

Autor przedstawił w niej - po raz pierwszy po upływie 88 lat od zdarzenia w tak wyczerpujący sposób - historię zaginięcia generała Zagórskiego w 1927 r.

 

 

***

 

 

 

Andrzej Ceglarski (rocznik 1975) – prawnik (absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego), adwokat (prowadzi indywidualną kancelarię adwokacką, członek Okręgowej Izby Adwokackiej w Warszawie), wykładowca, a także ekspert prawny instytucji i organizacji pozarządowych. Pasjonat historii wojskowości okresu międzywojennego. Swoją zainteresowania, wiedzę, jak również doświadczenie prawnicze wykorzystał przy pisaniu książki „Sprawa generała Zagórskiego. Zabójstwo prawie doskonałe”, próbując rozsupłać nieznane tajemnice śledztwa prowadzonego w 1927 roku w sprawie zaginięcia gen. Włodzimierza Zagórskiego. Jest to jego debiut na rynku książki historycznej. Mieszka i pracuje w Warszawie. 

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?